This content will show to guests
  1. Cartis Dragos Andrei

Cartis Dragos Andrei New Member

Trophy Points:
    1
    Ce părere aveți despre upwork, fata de cum au evoluat in ultimul timp. Eu nu prea am mai activat acolo, ba chiar am avut contul blocat și am reușit sa îl primesc înapoi dar cu greu.. Din câte am înțeles se prind foarte greu joburi.. in momentul de fata nici nu prea pot aplica la joburi.. am vreo 42 joburi și rating era înainte de 4,8 sau ceva de genu .. iar acum la joburi când vreau sa aplic îmi cere sa am cel putin 90% job succes .. din păcate am doar 83%.

2. dojo

dojo Administrator Staff Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Freelancer
    Eu am lasat-o moale dupa Elance. Trecerea la Upwork nu mi s-a parut OK pentru 'cariera' mea, au crescut comisioanele lor, au fortat afisarea veniturilor/job, ceea ce inseamna ca nu poti creste preturile fara sa strambe x si y din nas. Prefer sa ma preocup de un portofoliu personal si de clienti pe care-i 'pescuiesc' pe pielea mea momentan.

Iulian M and Şerban Stănescu like this.
  3. Şerban Stănescu

Şerban Stănescu Member

Trophy Points:
    8
    Occupation:
    Trainer, blogger
    Home Page:
    Am încercat cu platformele. Din păcate, costurile şi mofturile Windows sunt prea mari pentru gusturile mele. Sunt pe Linux deja de cinci ani jumate şi am de gând să rămân aşa, chiar dacă o să am dificultăţi anaf-iale. O să apelez la consultant fiscal şi basta. Pe ce OS lucră el, e problema lui. Cu sau fără "permis de conducere" european şi microsoftian, iar e treaba (pielea) lui!

4. Iulian M

Iulian M New Member

Trophy Points:
    3
    Home Page:
    Pe Elance era mai relaxată treaba. UpWork e puțin mai diferit. Totuşi cred că se poate şi aici o carieră dacă ai grijă de profilul tău, pentru cine lucrezi, şi să îți faci treaba bine şi clientul mulțumit.

Şerban Stănescu likes this.

Share This Page

This content will show to guests