3 metode de înșelătorie online de care să te ferești ca freelancer

Discussion in 'Managementul clientilor' started by dojo, Jun 15, 2017.

1. dojo

dojo Administrator Staff Member

Trophy Points:
    8
    Occupation:
    Freelancer
    Acum cateva luni era sa ma frig pe bani frumosi, cand un potential client mi-a cerut sa-i realizez un site, dar smecheria era de fapt sa-mi trimita niste bani, ca eu sa trimit jumatate altui colaborator de-al lui si sa-mi tin eu banii mei. Normal, in cateva zile banca mea realiza ca tranzactia lui e frauduloasa si-mi luam o teapa serioasa, numai buna sa incepi anul cu ea.

Iata si detaliile despre cele 3 metode de inselatorie pe care le stiu eu. Daca mai aveti unele idei ... aici le asteptam :)

Last edited: Jun 15, 2017
  2. Cartis Dragos Andrei

Cartis Dragos Andrei New Member

Trophy Points:
    1
    Tocmai ce le-am citit, mi se par foarte utile informațiile. Intr-un fel te pune pe gandit când clientul îți cere asemenea treburi, părerea mea, dacă ai cât de cât putina experiența.

3. dojo

dojo Administrator Staff Member

Trophy Points:
    8
    Occupation:
    Freelancer
    Eu era sa mi-o musc nasol cu nenea ala cu plata catre celalat freelancer, ca initial m-am gandit ca nu ma doare mana sa il ajut. Dupa care un dracusor din capul meu mi-a zis ca nu-i treaba mea sa-i fac comisioane din astea si am mai sapat un pic. Bine am facut ca si acum plateam probabil datorii pe la banci :D

Share This Page